HAKKIMIZDA

 

1860’lı yıllarda Manifatura ve Mensucat Ticareti ile iş hayatına atılan Silahtaroğlu Ailesi, 1925 yılında “Bahri ve Lütfü Silahtaroğlu Kardeşler Manifatura Ticarethanesi” adı altında Silkar Grubu Şirketlerinin ilk temelini atmışlardır. 1956 yılında Silkar Grubu Kurucu kardeşlerden Lütfü Bey’in vefatı sonrasında “Bahri Silahtaroğlu ve Lütfü Silahtaroğlu halefi Adi Komandit Şirketi” olarak faaliyet göstermiştir. 1976 yılında ise Silkar Holding A.Ş. kurularak ticari hayatına resmen başlamıştır.

Osmanlı İmparatorluğu’ndan bu yana varlığını sürdüren sayılı kuruluşlardan biri olan Silkar Holding, iştirakleriyle birlikte 700 çalışanı ile hizmet vermektedir. Silkar Holding A.Ş., zirai ve endüstriyel ekipman, otomotiv yedek parça, doğal granit ve mermer, su ve kanalizasyon pompaları, turistik oteller ve tatil köyleri inşaatı ve işletmesi ile turizm ve sigorta acentalığına kadar uzanan geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir.

Çalışkanlık, başarma azmi, dürüstlük, müşteri memnuniyeti, sosyal sorumluluk ve mesleki etik kurallara örnek davranış sergileme Silkar Holding’in temel değerleri ve kurumsal stratejisinin itici güçleridir.

 

 

Shadow